Hiszek a gránátalmában

Gondolom Te is hallottál már rengeteg szuperélelmiszerről.

Néha túlzásba esnek, szerintem jobban kellene szelektálni. Egy biztos, a gránátalmát odasorolnám.

Nem véletlenül lett a honlapom fő motívuma a háttérben 🙂

Az Orvosok Királyi Kollégiuma címerében is feltűnt 1546-ban.

Mára már sokfajta gránátalma létezik. Különböznek a magok színében, puhaságában és lé-tartalomban is.

Kísérletek bizonyítják hatásosságát az érelmeszesedéssel szemben, amely betegség lássuk be elég gyakori hazánkban is.

Előnyét főleg a megelőzésben értelmezzük!

– javítja a véredények működését

– csökkenti a vérnyomást

Így a rendszeres fogyasztása az erek egészségének megőrzésében játszik jelentősebb szerepet.

Fontos! A gyümölcsben felszabaduló hatóanyagok hatásosabbak a boltban árusított  gránátalmalevekben lévőkhöz képest, hiszen utóbbiak gyümölcstartalma nem feltétlenül éri el a 100%-ot.

A friss gránátalmalé közel annyira jelentősen képes megváltoztatni az érrendszer működését, mint a procianidinekben gazdag jó minőségű vörösbor.

A gránátalma kibontására többféle módszer létezik. Kinek mi tetszik…

 

 

 

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

19 − tizenhat =